Hakkımızda

Montel 1980´li yılların başında Neşat Turfanda tarafından Hollanda´da kuruldu. Üretim tesisini nitelikli işgücü temini ve ülkesine dönme isteği doğrultusunda 1997 yılında Türkiye´ye taşıdı. 2000´li yılların başında üretim kapasitesini arttırmak amacı ile üretim sahasını genişletti ve 35.000m² alan içerisinde faaliyet göstermeye başladı. 2005 yılı itibariyle üretim gücünü, ürün yelpazesini ve kalitesini geliştirdi. Başta Avrupa ve Amerika olmak üzere pazar ağını büyütüp daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefledi.

 

Montel, bulunduğu pazarlarda lider bir mobilya markası haline geldi. Bu başarısını modaya uygun tasarımlar, kaliteli servis, hızlı ve güvenilir teslimat ve müşterilerinin isteklerini maksimum karşılamaya odaklanan stratejilerine borçludur. Montel’in ortaya çıkan bu güçlü yönleri, Avrupa için bir sıçrama tahtası oluştu. Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkeler ve hatta Avrupa dışındaki ülkelere istikrarlı bir satış pazarı oluşturmasını sağladı.

 

Montel, güncel trend mobilya ve oturma odası ürünlerini geniş bir kitleye ulaştırmayı kendine amaç edinmiştir. Bu, Montel’in tüm ürünlerinin tasarımlarının kendi bünyesinde gerçekleştirilme sorumluluğunu alması ve müşteriyle birlikte kendi markasının adı altında ürünlerini pazara sunması anlamına gelir.

 

Güzel anıların biriktiği keyifli yolculuğa çıkalı 40 yıldan fazla oldu. Bu süreçte binlerce müşterimizin hayatına dokunduk. Hayatından keyif alanlar için ürettik ve üretmeye, hayatlarına dokunmaya devam ediyoruz.

 

Bir gün sizin hayatınıza dokunmak dileklerimizle…